logo

Adana Butik Dershane

2 Haziran… Liseye giriş sınavına kısa bir zaman kaldı. Bir aydan az vakit kala birçok öğrencinin hem telaşlandığını hem de son hız ders çalışmaya devam ettiklerini söyleyebiliriz. Yoğun stres altında geçen bu süreç içerisinde ve sınavlarda öğrencilerin dikkat etmesi gereken hususlar yer almaktadır. Öncelikle öğrencilere boş gibi gelse de kesinlikle sınav stresi yapmamaları gerektiğini söyleyebiliriz. Sınav stresine yakın bir süreçte çoğu söylemlere göz yummanız gerekmektedir. Çevre baskısı sizi etkilememelidir. Sonuçta başarı veya başarısızlıkla karşılaşsanız dahi sonuçlara katlanacak olan sizsiniz bunu hiçbir zaman unutmayın. Kendinize bu düşünceyi aşıladığınızda ve stres yapmadığınızda sonuçların gayet başarılı olduğunu görebileceksiniz. Bunun yanında bu zamana kadar önünüzde yer alan konuları bitirmiş olmanız gerekmektedir. Bundan sonraki süreçte sadece konu tekrarları, deneme ve test çözümleri ile pratik yapmanız gerekmektedir. Ülkemizde sınavlar genellikle yaz aylarında gerçekleşmektedir. 2 haziran tarihinde gerçekleşecek olan liseye giriş sınavı ise yaz ayının başlangıcına gelmesi sebebiyle genellikle öğrencilerin bu süreç içerisinde ders çalışmak istemediklerini görmekteyiz. Fakat tam olarak bu süreç öğrencinin depar atarak ders çalışma ve test çözme sürecidir. O yüzden bu konuya büyük bir dikkat gösterilmesi gerekmektedir.

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak bünyemizde liseye hazırlanan öğrencilerimizi sınava kısa bir süre kala onları hem psikolojik olarak hem de eğitim açısından en iyi şekilde hazırlamaktayız. Adana dershanesi olarak eğitim veren kurumumuz 16 yıllık bir tecrübeye dayanan geçmişi ve elde ettiği başarısı ile beraber pek çok öğrenciyi liseye ve üniversiteye yerleştirdik. Adana butik dershanesi olarak öncelikle öğrencilerimize sunduğumuz avantajlardan ardında sınava az bir zaman kala liseye hazırlanan öğrencilerimize sunduğumuz fırsatlardan kısaca bahsedelim. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak diğer tüm gruplarımızda olduğu gibi LGS grubunda da öğrencilerimize az sayıda öğrencilerin yer aldığı sınıflarda eğitim öğretim imkanı sunmaktayız. Adanada Butik eğitim anlayışını benimseyen kurumumuz her öğrenci ile birebir ilgilenme fırsatını yakalamaktadır. Bununla beraber Ortadoğulular eğitim kurumları olarak bünyemize dahil olan öğrencilere bireysel etüt imkanı, yarıyıl kampları, matematik yaz kampı, zengin kaynaklar, psikolojik danışmanlık, eğitim koçluğu desteği ve aktif rehberlik kadrosu gibi sayısız imkan sunmaktayız. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak LGS’ye kısa bir süre kala öğrencilerimizi genel tekrar dersleri ile yoğun bir kamp sürecine almaktayız. Sınava bir aylık bir zaman dilimi kala tüm derslerden konuları bitirerek sınava yakın bir zaman kala dersleri artık öğrencinin eksik olduğu konular üzerinde durarak ve bol bol test çözerek geçirmelerini sağlamaktayız. Devamında uyguladığımız deneme sınavları ile sınav öncesinde pratik kazanmalarını ve sınav kaygısını en aza indirme olanağı sağlamaktayız. Çözülen testler ve girilen deneme sınavları ile beraber öğrencilerimizin sınava yakın bir zamanda çok sayıda soru görmesini sağlamaktayız. Sınavda dikkat etmesi gereken hususlarda ise psikologlarımız ve rehberlik kadromuz bilgilendirme yapmakta ve onların sınav stresi yapmaması konusunda her öğrenci ile birebir ilgilenmektedir.

Ortadoğulular eğitim kurumları Ankara’nın en iyi dershanelerinde olma yolunda ilerlerken sizleri de aralarında görmekten mutluluk duyar.

Comments are closed.