logo

Adana Dershane Fiyatları

Sınav mataratonunun başlaması ile beraber şu günlerde en çok duyduğumuz sözlerden biri haline gelmiştir. Çoğu öğrenci sınavla yatıp kalkmaktadır. Artık birçok öğrencinin sınavın adını dahi duymak istemediği bir hale bürünmüştür. Aslında düşünücek olursak hayatımız sınavdır. Biri bitiyor diğeri başlıyor. Artık öğrenciler sınav maratonunda öyle bir noktaya gelmişlerdir ki sınavlar iyiki var yoksa hayatımız anlamsız olur gibi sözler kullanmaya başlamıştır. İlkokuldan başlayarak üniversitenin son senesine kadar devam eden sınav maratonu öğrencilerin kabusu haline gelmiştir. Gelin birde sizlerle farklı bir açıdan sınavlara yaklaşalım.

Evet, bugün ülkemizde çocuklarımız oldukça sınav kaygısı altında olduğu gözden kaçınılmaz bir gerçektir. Ama unutmamalıyız ki yaşadığımız dünya başarı başka bir yolla elde edilmemektedir. Belli bir çaba gerektirmeyen başarı ise her ne kadar sizi mutlu ediyor gibi gözüksede belli bir süreden sonra aslında mutlu olmadığınızı görüceksiniz. Peki başarının sınav ilgiside nedir ? Binbir emekler vererek hazırlandığımız sınavlarda aldığımız iyi ya da kötü sonuçlar bizim başarımızı yani yeterliliğimizi göstermektedir. Adana dershane olarak Az öncede dediğimiz gibi binbir emek vererek elde ettiğiniz sınavlardaki başarılarınız sizi diğer başarılarınızdan daha mutlu ettiğini görüceksiniz. Hayatta insan aslında gerçek anlamda ilk başarıları ve başarısızlıkları karşısına çıkan sınavlar ile farkına varmaktadır. Sınavlar olmasa öğrenciler başarısızlığın veya başarıyı nasıl tadacaklar, başarı için ne yapması gerektiğini nasıl farkına varacaklar. Sınavlar olmasaydı işte bunlar olmazdı. Ya da şöyle düşünürsek çalışan ve çalışmayanları nasıl ayırt edebilirdik sınavlar olmasaydı ? Cevap direk belli tabi ki ayırt edilmezdi. Sizin günlerce çalıştığınız veya emek verdiğiniz ders, konu veya iş farketmez hiç bir şekilde çaba harcamayan biri de elde etse bu ne kadar doğru olurdu ? Bu sebeple eğitim denen uzun yolculukta sınavların yeri ve önemi büyük bir yer kaplamaktadır. Bu manada aldığımız eğitimlerin elbette ülkemizde karşılığı olmalıdır. Adana dershane fiyatlarını belirlemek tabikide eğitimin kalitesine ve kurumunun politikalarına göre farklılık göstermektedir.

‘’ Ya sınavlar olmasaydı ? ‘’ çalışan çalışmayan, emek veren vermeyen, çabalayan çabalamayan nasıl ayırt edilemezlerdir. Bir çile, bir baş belası olarak gördüğümüz sınavlar aslında bu tip ikilemlerin karışmasını engelleyen en önemli faktörlerden biridir. Aslında bir çile değil bir çözüm yoludur. Öğrencilere bu duruma pek sıcak baksamada sınavlarda onların olmazsa olmaz bir parçası haline gelmiştir.

Comments are closed.